Eseménynaptár

Eseménynaptár

2022-2023-as tanév

Iskolai szünetek:

Téli szünet:             2022. december 22.- 2023. január 8.

                                         Első tanítási nap: január 9. hétfő

Tavaszi szünet:      2023. április 6-11.

                                         Első tanítási nap: április 12. szerda

2022-2023-as tanév programjai

Szeptember:

          1-2.              Pótfelvételi, pótbeiratkozás

          7-8..             Óraegyeztetés a szülőkkel, növendékekkel

Október:

  1.                Zene világnapja

8.                 Vass Lajos Népzenei verseny, Zalaegerszeg

18.               Országos Hegedűverseny területi válogatója, Szombathely

24.               Házi növendékhangverseny, Zeneiskola 17.30 óra

November:

  1.                 Növendékhangverseny, Zeneiskola 17.30 óra

16-18.          X. Farkas Ferenc Országos Zongoraverseny, Dunakeszi

22.               Rév Lívia Regionális Zongoraverseny, Kaposvár

25-27.           XVII. Országos Koncz János Hegedűverseny, Szombathely

25.               Ütő hangszeresek találkozója, Mór

29.               Megyei Növendékhangverseny, Zeg, Zeneiskola Kamaraterem 17.00 ó.

25.               Adventi gyertyagyújtás, Zalalövő Néptánc tagozat

December:

          6.                 Mikulás hangverseny, Zeneiskola 17.30 óra

          10.               Adventi hangverseny, Búcsúszentlászló

          12.               FAB-mesterkurzus hegedű és gordonka szakon, Zalaegerszeg

13.               Klubnapközi: Luca-napi néphagyomány felelevenítése, Zalalövő Néptánc tagozat

          19.               Karácsonyi hangverseny, Zsinagóga 18.00 óra

          20.               Karácsonyi gálaműsor, Zalalövő Néptánc tagozat

Január:

          6.                 Klubnapközi: Regölés, Zalalövő Néptánc tagozat

          12.               Növendékhangverseny, Kamaraterem 18.30 ó.

          16-18.          Félévi meghallgatások

          20.               I. félév vége

23-27.          Félévi értesítők kiadása

          30.               „Itt a farsang”- koncert Kamaraterem 17.30 óra

          31.               Sistrum verseny Szombathely: klarinét és szaxofon hangszereken

Február:

2.                 Félévi tantestületi értekezlet

7.                 Sistrum verseny Szombathely: fuvola hangszeren

13.               Növendékhangverseny, Kamaraterem 17.30 óra

15.               Sistrum verseny Szombathely: kürt, harsona, tuba hangszereken

21.               Sistrum verseny: hegedű hangszeren

23.               Sistrum verseny: furulya hangszeren

24.               Megyei Tanári Hangverseny, Hévíz

Pálóczi Zeneiskola Tanárainak hangversenye az intézmény Kamaratermében (az időpont egyeztetés alatt)

Március:

Tanszaki előjátszások szaktanáronként a hónap folyamán egyéni beosztás szerint (folyamatos)

1.                 Sistrum verseny: gordonka hangszeren

          2..                Megyei Zeneiskolák Furulyatalálkozója, Lenti

          4.                 Sistrum: Népzenei verseny

7.                 Sistrum: ütő hangszeresek versenye

          10.               Sistrum: zongoraverseny

          13.               Kamarazene-est, Zeneiskola 17.30 óra

          29.               Megyei Rézfúvósverseny, Keszthely

          30.               Böjti játékok, Zalalövő Néptánc tagozat

Április:

          3.                 Növendékhangverseny, Zeneiskola 17.30 óra

          4.                 Megyei Fafúvósverseny, Zalaszentgrót

          16.               Jótékonysági Hangverseny a Kertvárosi Templomban

          18.               Megyei Szolfézsverseny, Zalaegerszeg

          26.               Megyei Zongora Négykezes verseny, Nagykanizsa

          28.               70 éves a Pálóczi – Jubileumi koncert, Zsinagóga 18.00 óra

          28.               Májusfa állítása, Zalalövő Néptánc tagozat

Május:

  1.                 Fellépés a városi majálison, Zalalövő Néptánc tagozat

          2-19.            Hangszerbemutató koncertek a város iskoláiban

                              „Hangszersimogató” óvodásoknak, Kamaraterem

          8-12.            Nyílt hét a zeneiskolában

          12.               Kicsinyek Városköszöntő hangversenye, Zsinagóga 18.00

22-24.           Szolfézs beszámolók, vizsgák

25-31.           Év végi hangszeres vizsgák, művészeti alapvizsga, B-tagozat

                    Vass Lajos Népzenei Verseny középdöntő, Sümeg

Június:

          1-2.              Felvételi meghallgatás a 2023/2024-es tanévre

3.                 Tanévzáró Néptánc Gálaműsor, Zalalövő

5.                 Végzősök hangversenye, Zeneiskola Kamaraterem 18.00 óra

12.               Tanévzáró Ünnepély, Apáczai ÁMK, 18.00 óra

13-14.           Felvételi meghallgatás a 2023/2024-es tanévre

15.               Kulturális műsor a zalalövői Salla Művelődési Házban néptánctagozat közreműködésével

16.               Utolsó tanítási nap

Beiratkozás a következő tanévre június 15-ig online felületen a már meglévő növendékeknek.

Személyes megjelenéssel is lesz lehetőség június 13. és 15. között az iskola épületében szaktanároknál.

A tervezett programjainkban a változtatás jogát fenntartjuk.

Kérjük, kísérje figyelemmel honlapunkat!